PHP Microsofti maailmas

27.05.2010  |  Gunnar

Täna toimus Microsofti korraldatud seminar PHP Microsofti maailmas, kus Zlatko Knežević tutvustas PHP kohta Microsofti tehnoloogiailmas ja rääkis, mida Microsoft omalt poolt teinud on. Oli päris huvitav ja infoküllane hommikupoolik. Järgnevalt lühike kokkuvõte.

PHP Microsofti maailmas

Siin siis mõned olulisemad infokillud Zlatko ettekandest.

  1. Microsoft näeb Windowsi kui PHP peamist arenduskeskkonda ning püüab koostöös Zendiga muuta PHP versioonid ka Windowsi serverite peal võimalikult hästi töötavateks. Koostöös Zendiga ja kommuuniga on juba üksjagu saavutatud ja kindlasti jätkub töö samas vaimus edasi.
  2. PHP 5.3 Windowsi versioon kompileeritakse kokku VC++ 9 peal. Paljud teegid on viidud POSIX-i loogika pealt Windowsi oma peale, et parandada jõudlust (arendajate jaoks see midagi ei muuda). Samuti on Windowsi jaoks mõeldud PHP koodibaas nii palju korras, et see on suures osas testidega kaetud ja pea samas seisus, mis põhiversioon.
  3. PHP jaoks on olemas korralikud SQL Serveri draiverid. PDO oma on hetkel CTP-s.
  4. WinCache abil on võimalik Windows serveri peal PHP jõudlust olulisel määral tõsta. WinCache on lihtsasti kasutatav ka PHP skriptides ja seda pole keerukas monitoorida.
  5. Microsoft aitab SQL Serveri toe tuua mitmesse avatud lähtekoodiga veebirakendusse.
  6. PHP-d on võimalik jooksutada ka Windows Azure peal ja PHP jaoks on olemas tasuta vahendid, mille abil saab PHP skriptid panna Windows Azure teenustega suhtlema.

Ettekanne andis hea ülevaate sellest, kui suure panuse tegelikult Microsoft on PHP-le andnud, et see Windowsi maailma täisõiguslikuks kodanikuks saaks. Ära on tehtud palju tööd ja kindlasti on veel palju teha.

Keda huvitama hakkas, siis soovitan pilgu peale visata sellisele kohale nagu microsoft.com/web – sealt leiab ka Web Platform Installeri, mille abil saab omale Windowsi arvutisse paigaldada mitmeid arendusvahendeid ja avatud lähtekoodi rakendusi. Ahjaa… MySQL oleks ka WPI kaudu kättesaadav, kuid pidavat olema litsentsimise juures vastuolud, mis seda takistavad. Äkki ükspäev litsentsid siiski nii palju ühtlustuvad, et WPI abil saaks näiteks puhta masina peale kõik PHP arenduseks vajaliku muretult püsti lasta.

Üks kommentaar sissekandele “PHP Microsofti maailmas”

  1. PHP/Microsofti seminari video ja materjalid - Tehniline evangelism - Site Home - MSDN Blogs

    [...] Zlatko pani oma blogisse kirja ka ettekande kokkuvõtte – Doing PHP in Tallinn, Estonia. Seminarimuljeid kirjeldas ka Gunnar Peipman DT blogis – PHP Microsofti maailmas. [...]

Kommenteeri

© DT 2014 | Creative Commons Attribution-Noncommercial 3.0 License | WordPress