Firefox 3 pälvib kiidusõnu

21.11.2007  |  Lembit Kivisik

Mozilla andis välja esimese avaliku Firefox 3 beeta. Mõned tehnoloogiaväljaanded on juba ka beetat testinud ning uus Fx – ehkki veel väga toores – pälvib vaid kiidusõnu.

Näiteks Cnet kiidab (podcast) Fx-i uuenenud aadressiriba, mis oskab otsida kasutaja järjehoidjate, sirvimisajaloo (History) ja külastatud lehekülgede pealkirjade seast. Samuti tunnustab Cnet Fx-i värviprofiilide tuge. Fx 3 tunneb ära fotodele lisatud ICC-profiilid ning oskab tänu sellele kuvada fotosid tõesemate ja sügavamate värvidega.

PC World’i testijad tunnustavad uue Tulirebase paranenud jõudlust. Brauser käivitus kiiremini ning avas ka veebilehekülgi nobedamalt.

Mozilla teatab, et uues Fx-is on oluliselt muudetud programmi arhitektuuri ning koodi on tublisti optimeeritud. Tiim arvab, et tänu uue põlvkonna lehitsejale võivad internetirakendused näha välja ja käituda sarnaselt töölauaprogrammidele.

Firefox 3 beeta on kõigile soovijaile saadaval Mozilla lehelt. Siiski hoiatatakse, et nagu beetale kohane, võib programm olla vägagi ebastabiilne ning kuna allalaadimisleheküljele palutakse mitte otse linkida, võivad huvilised tirimise otsuse tegemiseks lugeda lisa Mozilla blogist: Firefox 3 Beta 1 Ready for Testing.

Uudist vahendas Tietoviikko.

4 kommentaari sissekandele “Firefox 3 pälvib kiidusõnu”

 1. smr

  mitte kõik ei kiida – http://www.techcrunch.com/2007/11/20/firefox-3-beta-1-the-memory-use-says-it-all/

 2. Gunnar

  Heh, oleks see memory nii lihtne teema, et suva script kiddie selle valmis viskab, oleks maailm vist hoopis teistsugune. Paraku on aga tegemist päris keeruka teemaga ja seega andkem selles osas ikka inimestele aega. Vaatame, mis toob stable versioon.

 3. Martin

  Minu poolt ilma kommentaarideta paar linki:

  1. see sissekanne minu google readeris – http://martin.paljak.pri.ee/blog-stuff/firefox3.png
  2. google readeris oleva sissekande originaal – http://www.tietoviikko.fi/doc.te?f_id=1266230&s=k

  bläkk und errare humanum est?

 4. Lembit

  Minu poolt siis kommentaariks, et kanne on tõesti kirjutatud suuresti soome uudise põhjal. Juurde otsitud lingid, täpsustatud sõnastust ning lisatud mõned read koos Mozilla blogi lingiga. Tähelepanu juhtimine on igati kohane ning lisasin kande lõppu ka viite Tietoviikko uudisele.

Kommenteeri

© DT 2014 | Creative Commons Attribution-Noncommercial 3.0 License | WordPress