TechEd Developers 2008: Registreerumine on alanud

16.06.2008  |  Gunnar

Staaridele, kes soovivad oma teadmisi värskendada ning viia ennast kursi Microsoft-i maailmas toimuva ja kohe-kohe juhtuvaga, on mõeldud selline tore üritus nagu TechEd Developers. Minu käest on uuritud, et mis see TechEd on ja on sellel mõtet. Ju siis on, kui ma kande otsustasin teha. :)

Minuni on jõudnud ka sellised huvitavad seisukohad, et tegemist on vist mõttetu üritusega ja uuritakse, et miks saata oma progejaid sellisele kallile puhkusreisile. Selgitan veidike, et mis üritusega on tegemist, mis seal toimub ning mida sealt saab ja mida sealt ei saa.

TechEd 2008

NB! TechEd Developers 2008 soodusregistreerimine on alanud. Kuni 31.07 saab üritusele registreeruda soodsa hinnaga. Hiljem hinnad tõusevad ja mitte just vähe.

Mis on TechEd for Developers

TechEd Developers on hea üritus, kus saab ennast kurssi viia Microsofti uute tehnoloogiatega. Samuti räägitakse sellest, milliseid uusi asju on tulemas ja mida parasjagu ehitatakse. Lisaks sellele ohtralt kasulikke ettekandeid programmeerimise, andmebaaside ja erinevate rakenduste teemadel. Üritusel on kohal ka Microsofti spetsialistid, kellega saab vaheaegadel konsulteerida.

Üritusel oli kaks raamatupoodi, kust sai osta Microsoft-i toodete ja tehnoloogiate alast kirjendust. Palju oli MS Press-i raamatuid, kuid nende hulgas leidus raamatuid ka teistelt kirjastustelt. Täiesti eraldi väljapanekuga oli esindatud näiteks APress. Et Eesti raamatupoed peavad oluliseks mingeid imelikke finantsreferaate, mida igal aastal hunnikute viisi müüki tuleb, siis on TechEd ka heaks kohaks, kus raamatutega tutvust saab teha. Lisaks sellele saab neid soodustusega osta (MS Press raamatutele tehti üritusel 40% allahindlus muide).

Kohal on ka olulisemad Microsoft-i partnerfirmad. Näiteks õnnestus mul eelmisel aastal suhelda Infragistics-i esindajatega, kelle tooteid me ka oma töödes kasutame. Samuti oli muid firmasid, kelle toodetega oli mul võimalik tutvuda ja kelle esindajad jagasid toodete kohta selgitusi, tutvustasid uusi võimalusi ja vastasid mu küsimustele.

Ettekanded

Ettekandeid toimub üritusel ohtralt. Paralleelselt leiab neid kohati aset kusagil kümne ringis ja seega on valikut igaks sessiooniks kõvasti. Teemasid leidus seinast-seina ning enda jaoks huvitavad ettekanded leiab sealt iga progemise fanaatik kindlasti.

Minu jaoks osutusid kõige põnevamateks ettekanded, mis tutvustasid tollel hetkel veel uhiuutel tehnoloogiatel baseeruvaid lahendusi. Samuti oli huvitavaid ettekandeid, mille sisu oli sügavalt tehniline ning kus tutvustati erinevate komponentide koostööd – näiteks WCF‘i ja töövoogude sidumist. Samuti olid huvitavad ettekanded, kus räägiti ASP.NET uutest lisavidinatest.

Hands-On Labs

Hands-On Labs kujutab endast programmeerimise praktikume, mida  üritusel saab läbi teha. Kui tekib mõni auk, kus huvipakkuvat ettekannet pole või kui on soovi oma programmeerimise alaseid oskuseid parandada, siis on Hands-On Labs igati hea koht, kus oma aega sisustada.

Mida TechEd ei ole

Arvata, et ettekanded suudavad päästa põlemas projekte ja et progejad nende viie päeva jooksul oluliselt tugevamaks muutuvad, on mõttetu loota.

TechEd ei ole hukkuvate projektide päästeüksus. Kindlasti annavad Microsoft-i spetsialistid endast parima, et küsimustele adekvaatselt vastata, kuid nii palju neil kindlasti aega pole, et paar päeva kellegi projekti jalgadele tagasi upitada.

Kõige kasulikum on üritusele saata oma firma tugevad ja kiiresti arenevad progejad. Loomulikult, kui vähegi võimalik, tasub ettekandeid kuulama saata ka muud inimesed firmast, kes Microsoft-i platvormi arendusteemadega kokku puutuvad oma töös.

Mis on üritusest kasu

Peamine on kasu üritusest on info. Olgu selleks siis uued teadmised, ekspertidelt saadud teadmised, vestlused teiste arendajatega või ostetud raamatud. Nii mõnedki uued tehnoloogiad, mida tutvustatakse, ei tule turule enne paari-kolme kuud, mis jätab ettevõttele aega uute vahenditega kohanemiseks. Üritusel saadud info võib siinkohal osutuda äärmiselt oluliseks, sest lisaks tehnilisele infole on võimalik saada vastuseid ka üldisematele küsimustele, mis puudutavad näiteks arengusuundi ja strateegiaid.

Lisainfot

Kindlasti soovitan lugeda lisaks alltoodud materjale, mis annavad ülevaate eelmise aasta TechEd’ist.

DT blogi pakub TechEd Developers 2007 teemadel välja järgmise lugemise.

Kes hakkas huvi tundma, siis soovitan kindlasti pöörduda Microsoft-i Eesti esinduse poole ning esitada oma küsimused neile. Samuti võib käiguga seotud küsimused esitada mulle ja kes tunneb, et tahab üritusele eelneva ja järgneva viikendi DT-ga ühiselt sisustada, siis võtke julgelt minuga ühendust.

4 kommentaari sissekandele “TechEd Developers 2008: Registreerumine on alanud”

 1. Andres

  Lahe kokkuvõte Gunnar! Eelmisel aastal oli Developers’il üle 25 Eestlase, usun et sel aastal tõstame lati veel kõrgemale :)

 2. muidumeez

  Microsoftile omaselt püütakse monopoliseerida teatud mõisteid. Üks neist on nüüd siis TechEd… Olen ka käinud TechEd-il, aga see ei olnud mitte Microsofti TechEd… Või SQL Server.. Kui eesliidet ei ole, siis on automaatselt Microsoft?
  Ma mudugi norin natuke, aga selline tiba nipu tunne on küll

 3. Gunnar

  Juba jutu alguses on viide Microsoftile olemas. Ei tohiks ju segadust tekkida :)

 4. muidumeez

  Alustame pealkirjast, kus pole juttu mingist Microsoftist… Ma kordan, et see on nagu SQL, et kui miskit pole lisatud, no siis ta peab olema Microsofti oma. Tüüpiline.

Kommenteeri

© DT 2014 | Creative Commons Attribution-Noncommercial 3.0 License | WordPress