Visual Studio 2008 Beta 2

28.07.2007  |  Gunnar

Visual Studio 2008 Professional Edition Neljapäeval andis Microsoft välja Visual Studio 2008 teise beeta-versiooni. Samuti tuli uus versioon Silverlight‘ist, seekord siis 1.0 RC. Lähimal ajal on oodata Visual Studio’le add-in‘i, mis võimaldab kasutada seda Silverlight’i arenduskeskkonnana. Peale Visual Studio beeta anti välja ka Express-toodete beetaversioonid.

Ülevaade

S. Somasegar
S. Somasegar
Microsoft’i arenduse divisjoni asepresident

Koos uue Visual Studioga on kaasas ka .Net Framework’i uus versioon 3.5. Arenduse divisjoni asepresident S. Somasegar ütles eWEEK’ile, et uues beetas on olemas kõik võimalused, mis aasta lõpus müüki tuleval täisversioonil ning praegu tegeleb Microsoft uue Visual Studio viimaste otste kokku tõmbamisega.

Arendajatele meelt mööda muudatusena on Visual Studiosse toodud multi-targeting, mis tähendab seda, et samaaegselt saab tegeleda projektidega, mis kasutavad erinevaid .Net versioone. Versioone saavad arendajad ise määrata ning seega sobib Visual Studio 2008 hästi ka vanemate .Net versioonide peale arendamiseks.

workflow-editor Uues versioonis on kohe kaasas ASP.NET’i AJAX-i kontrollerid ning Windows Workflow Foundation’i (WF) ja Windows Communication Foundation’i (WCF) arendusvahendid, samuti Office’i arenduseks mõeldud Visual Studio Tools for Office. Valmis asjade hulka võib lugeda ka LINQ (Language Integrated Query). Mulle hakkasid silma ka SharePoint’i töövoogude projektid, mis näitab, et SharePoint’iga on Microsoft’il tõsi taga.

Visual Studio 2008 arendamisel kasutati Somasegari sõnul uut lähenemist. Code complete asemel võeti eesmärgiks feature complete ning moodustati väikesed töörühmad, mis kõik tegelevad konkreetselt neile ette nähtud asjade arendamisega. Töörühma suuruseks on 6-15 inimest ning igasse rühma kuuluvad peale arendajate projektijuht ja testijad. Somasegari sõnul toimis uus lähenemine väga hästi.

Uuendused

Järgnevalt detailsem ülevaade uutest asjadest, mis Visual Studioga kaasa tulevad. Siia kogutud killukesed korjasin kokku erinevatest .Net-arendajate blogidest ning need peaks eeskätt huvitama programmeerijaid, kes Visual Studio 2008 vastu huvi tunnevad.

NB! Brad Adams palub oma blogi kandes VS2008, .NET 3.5, Silverlight and ASP.NET Futures arendajatel saata tagasisidet beeta kohta. Tagasisidet ootab Brad oma e-posti aadressile. Seega, ulatagem talle kindlasti oma abistav käsi.

Aga uute asjade juurde.

Muude oluliste uuendustena tuleks veel ära märkida senisest parem CSS-i ja JavaScript’i tugi ASP.NET disaineris ning ASP.NET’ist tuntud User, Role ja Permission objektide kasutamine WinForms’i ja Windows Presentation Foundation (WPF) projektides.

Ja veel uusi asju

Hetkel on Microsoft ametis ASP.NET ja Silverlight’i integreerimisega. Projekt on hetkel ASP.NET Futures koosseisus ning alla saab selle laadida lehelt Microsoft ASP.NET Futures (July 2007). ASP.NET Futures on huvitav ka selles mõttes, et Microsoft püüab ASP.NET’i all kättesaadavaks teha dünaamilised keeled, mis jooksevad Dynamic Language Runtime (DLR) peal.

Kokkuvõtliku tabeli Visual Studio ja .Net arengust pakub välja Scott Dorman‘i blogi kanne Visual Studio 2008. Sellega tänaseks lõpetan ning asun tegelema Visual Studio 2008 torkimisega. Kui teen uusi huvitavaid avastusi, siis kirjutan neist siin edaspidi.

Viited

Üks kommentaar sissekandele “Visual Studio 2008 Beta 2”

  1. Gunnar

    Scott annab kandes Nice VS 2008 Code Editing Improvements hea ülevaate uutest asjadest Visual Studio 2008 koodi editoris.

Kommenteeri

© DT 2014 | Creative Commons Attribution-Noncommercial 3.0 License | WordPress