Lähme Sofiasse Windows Azure seminarile

09.02.2014  |  Gunnar
Märtsi lõpus, 28.03, toimub Bulgaaria pealinnas Sofias Global Windows Azure Bootcamp. See on igal aastal üle maailma eripaigus toimuv tasuta üritus. Viimastel aastatel on mu tehniline kontaktivõrgustik balkanil kõvasti kasvanud ning mu head sõbrad süstisid ka mulle pähe idee minna bootcampile koos nendega ettekandeid tegema. Paar sõna toimuva kohta. Loe edasi »

Kauakestvate süsteemide saladus

30.01.2014  |  Gunnar
Kas täna tellitud süsteem peab tingimata kolme-viie aasta pärast olema aegunud? Peab ta tõesti muutuma raskesti kontrollitavaks monstrumiks, mida keegi torkida ei julge? Mõned firmad leiavad, et see on normaalne. Teised aga ei saa aru, miks sellised asjad üldse juhtuma peavad. Mis on kauakestvate süsteemide saladus? Loe edasi »

Äriloogika andmebaasis – ei-ei-ei!

27.01.2014  |  Gunnar
Kunagi ehitati ärirakendusi selliselt, et äriloogika paigutati andmebaasi protseduuridesse. Rakendused kutsusid protseduure, said sealt andmeid ning näitasid neid. See mudel võis tunduda buumi ajal mugav ja uuenduslik, kuid siiski sisaldab see sisseehitatud keerukusi ja probleeme, mistõttu selle mudeli surm Microsofti maailmas oleks pidanud saabuma aastaks 2005. Vaatame korra vana aja probleemidele otsa. Loe edasi »

ASP.NET IT-juhile

23.01.2014  |  Gunnar
IT-juhid on minu käest uurinud, et mis värk on ASP.NET-iga ja mida mõni ASP.NET peal ehitatud rakendus neile tähendaks. Võtan popimad küsimused kokku ja vastan ära. Ehk saame mu lemmikplatvormi osas rohkem selgust majja. Loe edasi »

Kui SharePoint 2013 muutub aeglaseks

21.01.2014  |  Gunnar
SharePointAvastasin SharePoint 2013 jooksutades ühe veidra stsenaariumi, kus server jääb aeglaseks, kuid mingit olulist koormusekasvu ega nõudlust ressursside järgi ei teki. Mingeid kasutajale nähtavaid vigu ei teki, kuid logidest võib leida distributed cache teenuse poolt hoiatusi. Lahendus probleemile on lihtne. Loe edasi »

Mida tähendab SharePoint 2013 uus rakenduste mudel arendajale?

04.11.2013  |  Gunnar
SharePoint 2013 toob endaga kaasa uue rakenduste mudeli, mis on kasutatav sarnaselt nii pilves kui kohalikes serverites. Et uus mudel on midagi sootuks erinevat vanast ja nii mõnedki partnerid ja tellijad ei tunne ennast veel väga kindlalt mõttega teistmoodi arendustest, siis annan siin põgusa ülevaate sellest, mis muutub ja kuidas edaspidi hakkab olema. Tegelikult midagi hirmsat ei juhtugi. Loe edasi »

Kutse Wally Meadi SSCM 2012 R2 tehnopäevale

16.10.2013  |  Gunnar
Häid uudiseid System Centeri rahvale – Eestit tuleb jälle külastama Wally Mead, keda tuntakse ka System Center Configuration Manageri (SCCM) ristiisana. Eestis on Wally käinud juba kaks korda ja et talle siin paistab meeldivat, siis 04.11 on võimalik temaga jälle kohtuda. Tavalise kommuuniõhtu formaadi asemel on tulemas põhjalikum SCCM päev. Loe edasi »

Peplink Balance 20 – mitme netiühendusega ruuter

08.08.2013  |  Gunnar
Võtsin omale hiljuti võimsama netiühenduse, sest suurte failide liigutamine mobiilvõrgus on esiteks kohati aeglane ja teiseks pole mobiilvõrk selleks veel operaatorite meelest sobiv keskkond. Nüüd oli aga vaja seadet, mis suudaks kahe ühendusega opereerida. Minu valikuks osutus Peplink Balance 20. Loe edasi »

SharePoint 2013 arendussaitide MSDN-pakkumine

10.06.2013  |  Gunnar
Avastasin MSDN-is ringi luusides meeldiva üllatuse – Office 365 arenduskeskkonna pakkumine aastaks. Täpselt nii kauaks saan ma MVP tiitli pikenemisel juurdepääsu nii MSDN-ile kui TechNet-ile. Peale mõningaid segadusi ja tehnilisi jamasid õnnestus mul kõik tööle saada. Jutustan nüüd lähemalt sellest, miks see pakkumine võtta ja kuidas arenduskeskkond püsti saada. Loe edasi »

Surface RT praktikas

21.05.2013  |  Gunnar
Oma viimasel käigul arenenud maailma astusin hea õlle ja lennujaama vahel läbi kohalikust suurest elektroonikapoest ning ostsin ära Microsofti toodetud tahvelarvuti Surface RT. Tegemist ei olnud hetkeemotsioonidel baseeruva otsusega, vaid kaalutletud valikuga. Nüüdseks olen oma uut mänguasja natuke enam kui kuu aega kasutanud ja võime teha esimese vahekokkuvõtte. Loe edasi »


© DT 2014 | Creative Commons Attribution-Noncommercial 3.0 License | WordPress | Log in